Zdrowo jem ,więcej wiem

W roku szkolnym 2015/2016  grupa ,,Biedronek" i ,,Rakietek" realizuje Ogólnopolski Projekt BOŚ pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy ,,Zdrowo jem, więcej wiem".

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących  zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadamianie  związku pomiędzy żywieniem , a występowaniem  dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej  w profilaktyce zdrowotnej.

Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Cały projekt jest podzielony na trzy sezony-jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowany jest wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość oraz jest oparty na podobnej strukturze , której stałymi elementami są: zajęcia, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców.

Koordynator:M.Andrukajtis

Współpracownicy: E.Urbanowicz, A.Wasilewska, J.Zalińska