Bezpieczny przedszkolak

SPOTKANIE Z POLICJANTEM-BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

25 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybył Pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim wraz z „Bobrem”.

Pan policjant spotkał się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych: Smoczusie Muchomorki, Motylki, Rakietki i  Biedronki. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu, poza nim, a także w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Poprzez krótki filmik policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu,
w przedszkolu, na placu zabaw oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzieci uczyły się także, jak w prawidłowy sposób przechodzić przez pasy.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci!

Bardzo dziękujemy Panu policjantowi za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.