E-book "Palce lizać"

E-book „Palce lizać”  jest efektem trwającej przez cały rok innowacji pedagogicznej „KUCHENNE REWOLUCJE PO DALTOŃSKU”. Projekt stanowił połączenie działań kulinarnych, planu daltońskiego, rozwoju dziecka i relacji społecznych.

Głównymi zasadami koncepcji daltońskiej jest odpowiedzialność, samodzielność i współpraca składająca się na spójną filozofię życia. Autorki innowacji: Edyta Chomej, Joanna Miszkiewicz i Aneta Leśkiewicz, postanowiły połączyć tę koncepcję z naturalnie występującymi u dzieci zainteresowaniami kuchennymi, a co za tym idzie: odmierzaniem, przesypywaniem, rozbijaniem, ugniataniem, mieszaniem. Jako, że jednym z filarów planu daltońskiego jest samodzielność oraz praca w zespole, dzieci, podzielone na kilka grup ,uczyły się wzajemnej współpracy oraz odczytywania  przepisów przedstawionych za pomocą  instrukcji obrazkowych. Wszystkie zadania wykonywały samodzielnie lub z minimalną pomocą nauczycielek. Dzięki temu wsparta została ich samodzielność i swoboda w wykonywaniu zadań, ukształtowało się poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, a także stworzone zostały warunki do uczestniczenia przez dziecko w różnego rodzaju aktywnościach i pracy we własnym tempie.

Niniejsza książka zawiera zbiór sprawdzonych przepisów różnego rodzaju potraw i produktów, nad którymi dzieci pracowały  przez cały rok. Wierzymy, że projekt jest jedynie początkiem pięknej, kulinarnej i niezwykle edukacyjnej przygody kulinarnej. Zachęcamy do korzystania i wprowadzania przepisów w życie.

Bon Apetit!

Chcesz pobrać e-book - kliknij tu