Obchodzimy Światowy Dzień Kota

W związku z obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota , w piątek 16 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto kotów. Z tej okazji dzieci upodobniły się do tych uroczych zwierząt, ubierając „kocie” kolory, a także „kocie” akcenty. Tego dnia każda grupa przyjęła gości – Panią Gosię z pupilami oraz Panią Elżbietę, prowadzącą tymczasowy dom dla bezdomnych kotów. Dzieci dowiedziały się jak koty zachowują się na co dzień, a także jak należy je pielęgnować, aby były szczęśliwe. Dzieci przyniosły ze sobą kocie przysmaki, które stanowiły bilet do świetnej zabawy. Wszystkie grupy wzięły udział w zabawach i konkursach, po których dzieci stały się kocimi ekspertami oraz otrzymały medale Super Kociarzy. Kocie przysmaki zostały licznie zgromadzone i przekazaliśmy je Pani Elżbiecie.

Ponadto zorganizowany został konkurs na ręcznie zrobioną zabawkę dla kiciusia. Wzięło w nim udział aż 18 rodzin. Zostały przyznane 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia:

I miejsce: Kuba Wiśniewski

II miejsce: Lena Wierzchowska

III miejsce: Igor Juchniewicz

Wyróżnienia: Amelka Pawłowska, Bartosz Andruszkiewicz, Maciek Wasilewski

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy :)