Ogólnoświatowy Dzień Przedszkolaka

,,Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj , to święto Ani, Basi i Krzysia..."-takimi słowami przedszkolaki ze wszystkich przedszkoli lub po prostu spacerujących  lidzbarczan. Tegoroczne obchody Dnia Przedszkolaka były dla nas szczególnie ważne , ponieważ to nasze przedszkole pełniło funkcję  organizatora.

Powołany specjanie na tę okoliczność zespół  przygotował wszystko co niezbędne , aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej szczególnym.

W zwiażku z przypadającą w tym roku setną  rocznicą Odzyskania Niepodległości  , uroczystość przybrała kolory bieli i czerwieni. Wielu z nas  łza w oku się zakręciła , gdy  patrzyliśmy na nasze barwy narodowe  z dumą i uśmiechem maszerujące w dziecięcym pochodzie .

Obecny na obchodach  Dnia Przedszkolaka burmistrz  miasta, pan Jacek Wiśniowski , uroczyście przekazał przedstawicielom przedszkoli klucz do bram miasta. Dzieci wypuściły także białe i czerwone balony  na znak wolności i niewinności. Wszystkiemu temu przyglądała się  piękna pogoda wprawiając zebranych w nastrój radości i wyjątkowości.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Kimbar za oprawę muzyczną.

Tekst: J.M

Foto:A.CH