Warsztaty terapeutyczne

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty profilaktyczno- terapeutyczne inspirowane innowacją pedagogiczną „Mam tę moc”,  polisensoryczna stymulacja rozwoju dziecka. Program został napisany wspólnie przez wychowawczynie grup oraz specjalistki łącząc w treści ćwiczenia

z zakresu integracji sensorycznej, terapii bilateralnej, elementów jogi,  terapii oddechowej, logopedycznej, terapii ręki, ćwiczeń z zakresu dużej i małej motoryki

w tym również wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Autorki programu wspólnie napisały I rozdział utworu, kolejne będą prezentowane w grupach jeden raz

w miesiącu. Na zakończenie każdy rodzic otrzyma gotowe narzędzie do stymulacji rozwoju swojego dziecka w postaci książki z opisanymi ćwiczeniami.

W pierwszym rozdziale podczas poniedziałkowych i środowych warsztatów z rodzicami nasze przedszkolaki podjęły się wykonania bardzo trudnej misji. Atletek wybrał je by pomogły uratować nasz świat przed zimną przyszłością. Dzieci śmiało podjęły zadania. Przeszły przez wąski chwiejny most, narażając się na pożarcie głodnych drapieżnych krokodyli, przywróciły moc funkcjonalnego oddechu, przekazały sobie magiczny liść oraz przegoniły Telefoniksa zagrażającego naszemu światu. Przedszkolaki zdobyły pierwszy z 5 amuletów. Zmęczone, ale pełne nadziei odpoczęły w pozycji dziecka przygotowując się do kolejnych wyzwań.