Woda i jej tajemnice

WODA I JEJ TAJEMNICE.

Dzieci z grupy MOTYLKI w ramach tematu „Woda i jej tajemnice” obejrzały filmik „Pax – Cykl hydrologiczny” (obieg wody w przyrodzie). Dowiedziały się, że kropelka wody potrafi zmieniać się w inne postacie (para, deszcz, lód itp.) Następnie poprzez różnorodne doświadczenia takie jak: „Wędrująca woda”, „Deszcz”, „Co pływa, co tonie”, dzieci nabyły wiedzę na temat właściwości wody. Celem tych zajęć było m.in. dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią, poznawanie stanów skupienia wody i ich właściwości, rozwijanie twórczego myślenia, wdrażanie do samodzielnego działania, badania rzeczywistości, wnioskowania, poznawania roli wody w przyrodzie.

Dzieci były „żywo” zainteresowane każdym nowo poznanym zjawiskiem. Zajęciom towarzyszyły ekscytujące emocje, a eksperymenty z wodą okazały się doskonałym sposobem na praktyczne poznawanie świata.