Rok dla Niepodległej

Harmonogram działań zaplanowanych z okazji Jubileuszu 100 –lecia odzyskania  Niepodległości przez Polskę w roku 2018.

Działania

Realizacja

Odpowiedzialni

• ,,Regionalne podwórko”-międzyprzedszkolny spacer po Polsce ( projekt edukacyjny).
  • Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka” . ,,O tym, jak dziadkowie uczą nas ,,Umiłowania wolności”.

styczeń

J.Miszkiewicz

Nauczycielki wszystkich grup

• Zapoznanie dzieci z legendami związanymi z początkami państwa polskiego .,,O Lechu, Czechu i Rusie”, ,,Wars i Sawa”, ,,O smoku Wawelskim” i inne.
  • Koncert piosenki patriotycznej  ,,Piękna nasza Polska Cała”

luty

Nauczycielki wszystkich grup

• Nauka Hymnu Polski,  nauka wierszy ,,Katechizm polskiego dziecka”, ,,Polskie skarby”, Róże Agaty”.
  • Spotkanie czytelnicze ,,Nasza Polska”- słuchanie wierszy , opowiadań przybliżających historię naszego kraju.

marzec

Nauczycielki wszystkich grup

Nauczycielki wszystkich grup, zaproszeni goście   ( rodzice, dziadkowie)

• ,,Bajki Krasickiego”-zajęcia edukacyjne w Oranżerii.
  • Konkurs plastyczny ,,Polska –mój dom”

kwiecień

Nauczycielki grup II,III,IV

Nauczycielki wszystkich grup

• ,,Dzień małego patrioty”- uroczystość z okazji  3 Maja –montaż słowno-muzyczny.
  • ,,Kraina, która się w sercu zaczyna”-warsztaty w Oranżerii. ,,Pieśń , ujdzie cało”-oglądanie wystawy i ilustracji do pieśni patriotycznych.

Nauczycielki grupy III

• ,,Kocham Cię Polsko”-olimpiada przedszkolna wiedzy o Polsce podsumowująca projekt ,,Regionalne podwórko”
  • ,,Legenda o Wandzie”-przedstawienie  teatru  przedszkolnego ,,Marionetka”.
  • Nauka tańca  narodowego ,,Kujawiak”.

czerwiec

Wszystkie grupy

Nauczycielki  grup : II,III,IV,V.

A.Chycińska

• ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”-wersje niepodległościowe ( projekt edukacyjny)
  • Nasze przedszkole wolność szanuje i do 100 rocznicy się przygotowuje-uroczystość  powiązana z Dniem Przedszkolaka dn. 20września
  • ,,Lidzbark Warmiński dawniej i dziś „- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów  Stowarzyszenia ,,Miej marzenia”

wrzesień

J.Miszkiewicz

Nauczycielki grup : III  i  IV

Nauczycielki wszystkich  grup

• Wycieczka do Izby pamięci Józefa Piłsudskiego w Rogóżu
  • Koncert kapeli ludowej ,,Rogóżanie”-przybliżenie dzieciom pieśni regionalnych

październik

M. Andrukajtis

• ,,O czym prawił Mikołaj Kopernik”- kosmozajęcia.
  • ,,Biało-czerwony tydzień  w przedszkolu. Przygotowanie przestrzeni edukacyjnej  do głównych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości .

J. Miszkiewicz       , -realizacja wszystkie grupy

Nauczycielki wszystkich grup

• ,,Przedszkolny koncert kolęd i pastorałek”.
  • ,,Pokoloruj Polskę”-zajęcia edukacyjne.
  • ,,Matematyczny wianek z kwiatów”.

grudzień